czwartek, 23 listopada 2023

Tydzień Kultury Europejskiej

 Prezentacja multimedialna na temat państw Europy

  1. Wprowadzenie -  obchodzimy w naszej szkole Tydzień Kultury Europejskiej, proponuję przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat państw europejskich. Cele:
    1. Popularyzacja wiedzy o Europie: Prezentacja może pomóc w zwiększeniu świadomości na temat różnych państw europejskich, ich historii, kultury, geografii, gospodarki itp.

    2. Kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego: Prezentacja może pomóc w zrozumieniu, jakie są różnice między kulturami państw europejskich i jakie są ich podobieństwa. Może również pomóc w zrozumieniu, jakie są wartości kulturowe, które są ważne dla różnych państw.

    3. Rozwijanie umiejętności prezentacyjnych: Prezentacja może pomóc w rozwoju umiejętności prezentacyjnych, takich jak umiejętność mówienia przed publicznością, umiejętność korzystania z różnych mediów, takich jak slajdy, filmy, wykresy itp.

  2. Zadanie - Wybierz  państwo w Europie, które Cię interesuje i przygotuj na ten temat prezentację multimedialną. 
  3. Procedura - Pracę wykonaj według schematu:
    1. Historia państwa -  takiej jak powstanie, rozwój, zmiany terytorialne, rewolucje itp. Możesz omówić wpływ tych wydarzeń na państwo i resztę świata.

    2. Kultura państwa -  takiej jak sztuka, muzyka, literatura, tradycje, zwyczaje itp. Możesz omówić najważniejszych artystów, dzieła i wydarzenia kulturalne.

    3. Gospodarka państwa -  takiej jak sektory, produkty, eksport, import, inwestycje itp. Możesz omówić wpływ gospodarki na państwo i resztę świata.

    4. Polityka państwa - takiej jak system polityczny, partie polityczne, wybory, rządy itp. Możesz omówić wpływ polityki na państwo i resztę świata.

    5. Geografia państwa - takiej jak położenie, granice, krajobraz, klimat, przyroda itp. Możesz omówić wpływ geografii na państwo i resztę świata.

  4. Zasoby - pracę należy wykonać w programie Canva lub Prezentacje Google i udostępnić nauczycielowi. Można korzystać z różnych źródeł w Internecie, analizować, nie wolno kopiować nie czytając tekstu. Prezentacja pracy odbędzie się na lekcji informatyki i będzie udostępniona na blogu.
  5. Ewaluacja - Ocena prezentacji:
    1. Zawartość merytoryczna: Czy prezentacja zawierała wystarczającą ilość informacji na temat państwa? Czy informacje były dokładne i aktualne? Czy prezentacja była dobrze zorganizowana i łatwa do zrozumienia? (0-10pkt.)

    2. Sposób prezentacji: Czy prezentacja była interesująca i angażująca dla widzów? Czy prezentacja była dobrze zorganizowana i łatwa do śledzenia? Czy prezentacja wykorzystywała różne media, takie jak zdjęcia, filmy itp.?(0-10pkt.)

    3. Jakość językowa: Czy prezentacja była napisana w poprawnym języku? Czy była łatwa do zrozumienia? Czy prezentujący mówił wyraźnie i zrozumiale?(0-10pkt.)

    4. Czas trwania: Czy prezentacja mieściła się w określonym czasie - 5 minut? Czy prezentujący wykorzystał czas efektywnie?(0-10pkt.)

    5. Odpowiedzi na pytania: Czy prezentujący był w stanie odpowiedzieć na pytania publiczności? Czy odpowiedzi były dokładne i zrozumiałe?(0-10pkt.)

    6. Punkty dodatkowe za oryginalność, kreatywność, estetykę, itp.(0-10pkt.)

    7. Ocena z informatyki 60 pkt.-6, 50 pkt.- 5, 40pkt. -4, 30pkt.-3, 20pkt - 2, brak pracy - 1.

  6. Zakończenie - podsumowanie  pracy, kierunki rozwoju uczniów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tydzień Kultury Europejskiej

 Prezentacja multimedialna na temat państw Europy Wprowadzenie  -  obchodzimy w naszej szkole Tydzień Kultury Europejskiej, proponuję przygo...